Filip „”Pocisk” Ciszkiewicz

Tylko te słowa odzwierciedlają to co działo się na wodach Zatoki Puckiej. Dla Filipa akwen w Pucku należy do jednych z ulubionych. Sprzyjająca pogoda oraz dobre warunki wietrzne pozwoliły mu dosłownie zdominować całą konkurencję w kategorii juniorów wygrywając 6 na 8 wyścigów (w pozostałych dwóch był drugi). Jedyna osoba, która zatrzymała Filipa to Marcin Rudawski (czterokrotny Mistrz Świata w klasie Laser Radial). Filip w klasyfikacji generalnej zajął 2 miejsce, pokonując również całą kadrę narodową seniorek. Pomimo dużego obciążenia psychicznego potrafił zachować spokój i ducha walki do samego końca wygrywając z Marcinem ostatni wyścig. Wspaniały pokaz umiejętności w wykonaniu młodego zawodnika klasy Laser.

Druga osoba, która wywołała wiele emocji podczas Pucharu PZŻ to Natalia Szymczyk – wieloletnia członkini kadry narodowej i pretendentka do ostatnich IO w Londynie. Natalia pomimo długiej przerwy (ok. 6 miesięcy) od żeglowania pokazała,że wie o co chodzi w żeglowaniu w klasie Laser i dalej czuje się doskonale na tej łódce. W pięknym stylu pokonała całą kadrę narodową seniorek (w tym również reprezentantkę Polski na IO w Londynie Anię Weinzieher), zajmując w klasyfikacji generalnej 4 miejsce i 1 w kategorii kobiet. W dalszym ciągu pozostaje niewiadome czy Natalia będzie brała udział w kolejnej kampanii do IO w Rio. Niezależnie od jej decyzji ostatni weekend w Pucku należał do Natalii.

Na zakończenie krótki wywiad z Filipem Ciszkiewiczem prosto z wody po zakończeniu wyścigów 2 dnia regat. Ze względu na szumy w nagraniu do wywiadu dołączyłem napisy :)

YouTube Preview Image

Skomentuj

Komentarze

  1. Bartek Szotyński

    Gratuluję i powodzenia w dalszej kampanii

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*