Młodzieżowy Mistrz Polski w olimpijskim Laserze

Najważniejsze zawody w Polsce w klasach olimpijskich właśnie dobiegły końca. Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich tradycyjnie zorganizowane w Górkach Zachodnich minęły pod sprzyjającą aurą dobrej pogody. Dość stabilne średnie wiatry, temperatura w granicach 17 stopni oraz słoneczna pogoda pomogły w rozegraniu kompletu wyścigów wraz z wyścigiem medalowym. Podczas całych zawodów przeważały kierunki wiatru z północnego zachodu co spowodowało powstanie dużej fali znanej z otwartych akwenów morskich. Pogoda wprost wymarzona :)

Po czterech dniach zmagań Młodzieżowym Mistrzem Polski w klasie Laser Standard został Filip Ciszkiewicz. Jest to duża niespodzianka ponieważ Filip dopiero rozpoczął swoje żeglowanie w klasie Laser Standard. Doświadczenie, które zebrał przez ostatnie lata pozwoliło mu zwyciężyć w konkurencji do lat 21 pomimo, że sam dopiero ma 18 lat. W zawodach pokonał starszych od siebie utytułowanych zawodników. Na drugiej pozycji w zawodach znalazł się Aleksander Arian dwukrotny medalista Mistrzostw Świata w Laserze w konkurencji juniorskiej, a na trzeciej Tadeusz Kubiak medalista Mistrzostw Świata w Laserze w konkurencji juniorów. Na tym tle widać jak duży postęp osiągnął Filip w tym sezonie.

Młodzieżowe mistrzostwo zapewniło Filipowi miejsce w Kadrze Nadziei Olimpijskich. Przed Filipem trudny okres – matura oraz studia. Mam nadzieję, że uda mu się wypracować kompromis i dalej będzie osiągał sukcesy w sporcie.

W klasyfikacji seniorskiej zwyciężył Kacper Ziemiński (olimpijczyk w klasie Laser Standard). Na drugim miejscu Patryk Piasecki, a na trzecim Jonasz Stelmaszyk. Filip do ostatniego dnia regat w klasyfikacji  generalnej znajdował się na trzecim miejscu, jednak podczas wyścigu medalowego nie udało mu się utrzymać brązowego medalu i w konsekwencji zakończył regaty na czwartej pozycji.

Bardzo dobry występ na MP również zaliczył Mateusz Skrabaszewski, który w Laserze Standardzie  zajął siódme miejsce w młodzieżowacach. Wynik byłby lepszy, gdyby nie awaria sprzętu w jednym z lepiej zapowiadających się wyścigów. Całe szczęście, że udało się naprawić usterkę przed kolejnym wyścigiem :)

Natalia Szymczyk, która w tym roku startowała pod nazwiskiem Majher (ślub w sierpniu-gratulacje!!) nie wywalczyła medalu w klasyfikacji seniorek. Do wyścigu medalowego trzy zawodniczki miały szansę na srebrny medal i teoretyczną szansę na złoto. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła Agata Barwińska (gratuluję sukcesu!!), drugie Paulina Czubachowska, a trzecie Anna Weinzieher. Naszej Natalii po dobrej, równej walce w kwalifikacjach oraz wyścigu medalowym przypadło miejsce czwarte.

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*