Dwa Miejsca na podium w Pucku

W klasie Laser Radial podczas Pucharu PZŻ startowało 52 zawodników. Liczba ta jest zadowalająca ze względu na jej coroczny przyrost. Co prawda daleko nam jeszcze do regat zagranicznych gdzie startuje od 150-280 łódek, ale jednak ta liczba napawa pewną dumą i świadczy o dobrej kondycji tej klasy w naszym kraju. Miłą niespodzianką był udział w zawodach naszego wielokrotnego Mistrza Świata w klasie Laser Radial – Marcina Rudawskiego. Marcin nie pozostawił cienia wątpliwości kto jest najlepszy na wodzie i wygrał 5 z 8 wyścigów. W pozostałych trzech wyścigach znalazł się na drugiej pozycji.

W kategorii Kobiet 3 miejsce zajęła Natalia Szymczyk. Po powrocie z Boltenhagen z MŚS, na których uzyskała drugą pozycję z Polek. Niestety oznacza to dla niej brak możliwości udziału w IO w Londynie. Jednak nasza żeglarka nie poddaje się i przygotowuje się do MPS w Górkach Zach. Do następnych IO pozostają 4 lata. Mam nadzieję, że podejmie walkę o kwalifikację olimpijską do następnych IO.

W kategorii Juniorów 2 miejsce zajął Filip Ciszkiewicz. Nie udało mu się zakwalifikować do MŚJ ISAF. Filip musiał ustąpić pola rok starszemu konkurentowi z klubu MKS 2 Wa-wa, Czarkowi Gołda. Współzawodnictwo było zażarte i w ostatnim wyścigu jeszcze była szansa na zwycięstwo dla Filipa, jednak nie wykorzystał zaistniałej sytuacji na wodzie. Rywalizacja pomiędzy Filipem i Czarkiem sięga zeszłego roku, gdzie na ME w Workum w klasie Laser 4.7 oboje zdobyli taką samą ilość punktów, jednak Filip zajął 8 miejsce  a Czarek 9. Tym razem lepszy okazał się Czarek i to on będzie reprezentował nasz kraj podczas MŚJ ISAF. Powodzenia!!