Pierwsza połowa zmagań w Pucku za nami

W pierwszej części Pucharu PZŻ-u startowało 59 zawodników w klasie Laser 4.7 oraz 19 w klasie Laser Standard.

Regaty były trudne i nie obyło się bez niespodzianek. W klasie Laser Standard zawodnicy w pierwszych dwóch biegach pomylili trasę i jako pierwszą boję ominęli znak przewidziany dla klasy 29-er. Efektem tego było unieważnienie jednego wyścigu przez KS oraz dyskwalifikacja wszystkich zawodników w następnym wyścigu. Bardziej dramatyczne wydarzenia miały miejsce w klasie Laser 4.7, gdzie 4 pierwszych zawodników za pomylenie boi otrzymało dyskwalifikację nie do odrzucenia, czyli DNE. Niestety w tej pechowej czwórce znalazł się Adrian Raczkowski, co uniemożliwiło mu walkę o miejsce na „pudle”. Zawodnik zakończył regaty zajmując 8 miejsce.

Tym razem wracamy z Pucka z jednym pucharem – Filipa Ciszkiewicza, który zdobył 3 miejsce w klasie Laser Standard w kategorii Juniorów. Wojciech Zemke ukończył regaty na 5 m. w klasyfikacji ogólnej w tej samej klasie, a w klasie 4.7  7 m. zajął Mateusz Maliński, 8 m. Adrian Raczkowski i 10 m. Maciej Sapiejka.

Gratulacje dla Filipa i życzymy powodzenia w walce o kwalifikację na MŚJ w klasie Laser Radial, która odbędzie się już w najbliższy weekend.